درباره وبلاگ

این وبلاگ با هدف به اشتراک گذاشتن یادداشتهام از کتابها و مطالبی که در آینده مطالعه می کنم پدید آمده ، تا بلکه بواسطه آن هم نظم و قالب بهتری به خلاصه نویسی ام داده باشم و برداشتها و تفکرات خودم را در زمان مطالعه کتاب ثبت کرده باشم و هم شاید استفاده بیشتر از این خلاصه نویسی میسر باشد. در نوشته ها تا اونجا که مقدور باشه گفته ها و اندیشه های کتاب را از برداشتها و تفکرات خودم تفکیک می کنم، لیکن بدیهیه که در کلمه به کلمه خلاصه ها فهم و برداشت من به صور مختلف دخیل بوده و کتاب از زبان و فهم من روایت خواهد شد.

 ترس اینکه  وبلاگ نویسی و اشتراک گذاری مطالبی که می تونست در دفاتر کاغذی و به آسانترین شکل انجام بشه وقت زیادی از من بگیره از بابت اینکه صحت مطالب ارائه شده برام خیلی اهمیت داره و همچنین ارزشمند بودن آن برای خوانندگان، در تقابل استفاده من از نظرات خوانندگان و تکمیل خلاصه ها رنگ باخته . اگرچه به ناچار نقطه تعادلی را میان کیفیت مطالب و زمان صرف شده در نظر می گیرم، لیک اطمینان دارم که با خواندن نظرات دوستان بسیاری از کم و کاستی های کمی و کیفی نوشته ها برطرف خواهد شد. مضاف بر این بسیار امیدوارم که دوستانی تشویق به تکمیل و تصحیح خلاصه نوشته ها و مهمتر از آن، بیان و ارائه دیدگاه و فهم خود از کتاب و یا خوانش ها و اطلاعات پیرامونی خود شوند.

بدون شک بعضی از نوشته ها در ارتباط با کتاب خاصی نخواهد بود و بسته به مشغولیات ذهنی ام یادداشتهای پراکنده ای نیز مطرح می گردد که برای مفید بودن آنها سخت به مشارکت دوستان در بحث و تعامل افکار نیازمندم.

کتابهای انتخاب شده غالبا پیرامون موضوعات علوم انسانی و یا رمان بوده ولی مطالب آزاد محدودیت موضوعی خاصی نخواهد داشت.

صمیمانه در شروع به مهمترین نکته که مستقیما به مفید و ارزشمند بودن این حرکت ارتباط خواهد داشت اشاره می کنم که همانا قصد و نیت ام در تمامی نوشته ها جزهم فکری، استفاده از دانش یکدیگر و به اشتراک گذاشتن منویات ذهنی وارتقا سطح فکری نبوده و نهایت تلاشم را خواهم داشت که مطالب بیان شده هیچگونه توهین و اثائه ادب به ارزشها ، باورها و عقاید دیگران نباشد.

/ 0 نظر / 16 بازدید